СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області


НОВИНИ


Оголошення конкурсу на посаду головного спеціаліста-юрисконсульта

Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби Управління:

- головний спеціаліст - юрисконсульт – 1 вакансія.

Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного спеціаліста - юрисконсульта розміщені за посиланням.

Зразки документів за посиланням.

Перелік тестових питань.

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має інвалідність та потребує у зв’язку з цим розумного пристосування, подає заяву відповідної форми про забезпечення в установленому порядку розумного пристосування.

Документи на участь у конкурсі приймаються протягом 17 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу на сайті Національного агентства України з питань державної служби за адресою: 40030, м. Суми, вул. Набережна р. Стрілки, б.48, до 16 год. 21 липня 2017 року (включно).

За нерестовий період 2017 року - 109 порушень правил рибальства

З 1 квітня Сумирибоохороною було встановлено весняно-літню заборону на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарськтих водних об'єктах ( Наказ Сумирибоохорони від 20.03.2017 № 32).

 Так, за нерестовий період 2017 року інспекторським складом Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Сумській області в ході проведення заходів з охорони водних біоресурсів було викрито 109 порушень правил рибальства, з них:

-  за ст.85 ч.3 КУпАП (порушення Правил рибальства) -  6 порушення;

-  за ст.85 ч.4 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) – 57 порушень;

- за ст.88-1КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу)  - 13 порушень;

за ст.85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування, збирання об’єктів тваринного або рослинного світу)  - 1 порушення;

- складено 32 актів  вилучення безгосподарського  майна;

- затримано 77 порушників Правил рибальства;

- накладено штрафів  на загальну суму 12 913,0  грн.

Затримано  262,0 кг. незаконно добутої риби.

У  порушників вилучено 233 одиниць заборонених знарядь лову, а саме 232 сіток та 1 перетворювач електроструму з підхваткою.

Нараховано збитків рибному господарстві на суму 52 516,5 грн.

В суди області направлено 71 справу для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Працівниками Сумирибоохорони за період нересту проводилось інформування населення через засоби масові інформації щодо законодавства у галузі рибного господарства та відповідальності за його порушення: виступи на телебаченні- 1, радіо-1, статті в газетах-13, інтернет-видання- 60.

Також на виконання розпорядження Голови Сумської обласної державної адміністрації від 03.04.2017 №178-ОД "Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних обєктах Сумської області в 2017 році" районними державними адміністраціями Сумської області розроблені та затверджені відповідні заходи по проведенню тримісячника з метою посилення охорони рибних запасів у рибогосподарських водних об'єктах.

За червень 2017 року працівниками Сумирибоохорони викрито 35 порушень правил рибальства

За червень місяць 2017 року інспекторським складом Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Сумській області в ході проведення заходів з охорони водних біоресурсів було викрито 35 порушень правил рибальства, з них:

-  за ст.85 ч.3 КУпАП (порушення Правил рибальства) -  1 порушення;

-  за ст.85 ч.4 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) – 20 порушень;

- за ст.88-1 ч.1 КУпАП(порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу)  - 2 порушення;

- складено 12 актів  вилучення безгосподарського  майна;

- затримано 23 порушника Правил рибальства;

- накладено штрафів  на загальну суму 5280,0  грн.

Затримано  31,9 кг. незаконно добутої риби.

У  порушників вилучено 64 одиниць заборонених знарядь лову (сітки).

Нараховано збитків рибному господарстві на суму 12 673,0 грн.

В суди області направлено 22 справи для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Опубліковано 1 статтю у пресі, 29 інтернет-виданнів.

30 червня - закінчилася заборона на лов водних біоресурсів в Сумській області!

Шановні рибалки-любителі! З 30 червня на всіх водоймах Сумської області закінчується сезон нересту. 

Нагадуємо, що згідно Правил  любительського та спортивного рибальства (п.4.1.1.) в літній період дозволяється рибалити на водоймах загального користування - з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.

За порушення правил рибальства передбачається, як адміністративна так і кримінальна відповідальність, а саме:

Згідно ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  за вчинення порушень правил рибальства передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 – 170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 510 грн.).

Згідно ст. 85 ч. 4 КУпАП за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.

Відповідно ч. 1 ст. 249 вже Кримінального кодексу України за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років.

За ті самі діяння згідно ч. 2 ст. 249 КК України, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 6800 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується ще збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги. Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено ТАКСИ для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України  в грн: судак – 510; сом – 425; щука – 340; сазан – 306; білий амур, білизна,товстолоб – 255; лящ – 170; чехоня, в’язь – 136; лин – 119; плітка, синець – 85; краснопірка – 68; підуст звичайний, плоскирка – 34; окунь, верховодка, карась сріблястий, йорж звичайний, в’юн та інші  – 17.

 Сумирибоохорона закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства.

 

Інформація про проходження нересту риби на водоймах Сумщини станом на 26 червня 2017 року.

Температурний режим водойм, де проходить нерест, становить  +21°С.

Терміни початку та закінчення нересту за видами, стадії зрілості статевих продуктів: нерест щуки (17.03-24.03.2017), нерест окуня, в’язя ( 31.03-05.04.2017), нерест плітки ( початок 30.04.2017-07.05.17),нерест краснопірки ( початок 29.05.17-10.06.17), триває нерест карася (початок 30.04.2017), триває нерест коропа ( початок 24.05.17),триває нерест ляща (початок 25.05.17), триває нерест линя (початок 05.06.17)

Випадки загибелі або задухи риби: не виявлялись. Різких коливаннь рівня води на водоймах немає, посилений контроль та постійно проводяться щоденні спостереження за рівнями води у водоймах області.

            Заходи по проведенню тримісячника з метою охорони рибних запасів у рибогосподарських водоймах Сумської області на нерестовий період 2017 року затверджені Розпорядженням Сумської ОДА, відповідно до нього в кожному районі області розроблені та виконуються заходи.

            Створені пости спостережень з числа громадських інспекторів, які ведуть спостереження за проходженням нересту та оперативно надають інформацію до управління.

            Сумиобленерго попереджені про недопустимість різких скидів води на ГЕСах при проходженні повені. Здійснюється постійний контроль за дотриманням рибалками любительської риболовлі з обмеженнями в нерестовий період, заборона проведення різних видів робіт, що можуть негативно вплинути на нерест водних біоресурсів.

Оголошення!Розпочалась подача документів на посади заступників начальника управління у Сумській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій, Вінницькій, Волинській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях

19 червня в Держрибагентстві розпочалась подача документів на керівні посади до рибоохоронного патруля в 11 регіонах України, а саме на посаду начальника управління в Кіровоградській області, а також на посади заступників начальника управління у Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій, Вінницькій, Волинській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

«Закликаємо чесних, вмотивованих, відповідальних громадян, кому не байдужа доля рибної галузі доєднатись до реформування галузі та створення рибного патруля в регіонах і подавати документи для участі в конкурсі», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Нагадаємо, рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. Його створено замість ліквідованих органів рибоохорони (рибінспекції), що були об’єктом численних нарікань з боку рибалок. Це використання європейського досвіду, сучасне оснащення та відкритість перед суспільством.

В 2017 році вперше за багато років держава створила необхідні умови для ефективної рибоохоронної роботи, йдеться про забезпечення патрульних паливно-мастильними матеріалами та сучасною технікою. Зарплата керівників складатиме 8-9 тис. грн.

Станом на початок червня рибоохоронний патруль працює вже в 18 регіонах України. Патрульні патрулюють водойми та проводять рибоохоронні рейди із затримання порушників правил рибальства, перевіряють діяльність рибалок-промисловиків та законність походження риби у точках продажу і на ринках, співпрацюють з громадськістю. (далі…)

За рибу - 6 633 гривень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.06.2017 року в 06-30 год. завідувачем сектору оперативної роботи Сумирибоохорони був затриманий мешканець м.Суми гр. М., 1964 р.н., який на ставу в с.Кияниця Сумського району ловив рибу забороненим знаряддям лову – сіткою в кількості 3 шт. Впіймав рибу: карась золотий -15 шт., лин-14 шт., окунь -1 шт., загальною вагою 4,5 кг, заподіявши збитків рибному господарству України на суму 6633,0 грн.

Відносно вищезазначенної особи був складений протокол за ч.4 ст.85 КУпАП. Знаряддя лову вилучене на склад Сумирибоохорони, згідно акту вилученого майна.