СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ 

 УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ

І ВІДТВОРЕННЯ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА  В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

 

Н А К А З


17.03. 2016                            м.Суми                                            21

 

 

Про встановлення весняно – літньої

заборони на лов  водних біоресурсів

у рибогосподарських водних об’єктах

Сумської  області у 2016 році

 

 

          Відповідно до  статтей 9, 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів»,  підпунктів  8.1, 8.2 та 8.3 пункту 8 Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України   від 18.03.1999 № 33  та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.05.1999 р. за № 326/3619, підпунктів 3.14 пункту 3 та підпунктів 4.4., 4.5., 4.14.3 пункту 4 та підпункту 5.3 пункту 5 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999 № 19 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.04.1999 за № 269/3562, з метою охорони та відтворення водних біоресурсів у природних рибогосподарських водних об’єктах області

Н А К А З У Ю :

1.           Заборонити промислове та любительське рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів  у рибогосподарських водоймах, підконтрольних  Управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Сумській області, у такі строки:

-          у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами та іншими проточними в межень водами) з 01 квітня по 20 травня 2016 року включно;

-          у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2016 року включно;

      -     в придаткових водоймах (непроточних при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 29 червня 2016 року включно.

2.      Заборонити всякий лов раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 09 червня  2016 року включно.

 3. Оголосити нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню охорони, використання і відтворення  водних біоресурсів та регулювання рибальства в Сумській області.

 4. На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

       5. Під час нересту забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

       6. В нерестовий період дозволяється любительський лов риби однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в межах населеного пункту.

        7.  Інспекторському складу довести до відома відповідних органів виконавчої  влади, органів місцевого самоврядування та оповістити через засоби масової інформації (пресу, радіо, телебачення, інтернет – видання) населення та зацікавлені підприємства, установи, організації  про встановлення строків весняно – літньої заборони на лов водних біоресурсів. Забезпечити здійснення спільних  заходів щодо проведення тримісячника з охорони водних біоресурсів; систематично, вести спостереження за нерестом,  і  станом на  перше   число кожного місяця, надавати інформацію  до Управління.

         8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника управління  Голдіна М.І.

 

 Голова комісії з ліквідації                                          О.В.Влезько