СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області

Нерест верховодки зазвичай починається пізніше ніж у більшості інших видів риб, проте конкретні терміни визначаються насамперед погодними факторами. Готуватися до нього верховодки починає, коли температура води піднімається до 14-15 градусів.

При ранній і теплій весні, він починається вже в кінці травня, при затяжною і холодною може зрушити навіть на липень. З огляду на те, що в різних водоймах вода прогрівається з різною швидкістю, то в першу чергу ікромет верховодки починається в невеликих річечка і ставках, а в останню - в глибоководних водоймах і повноводних річках.

Процес завжди проходить за один раз, причому він починається тільки в тому випадку, коли протягом декількох днів тримається тепла, стійка погода, з яскравим сонцем і стабільним тиском.

Зазвичай верховодка вибирає де добре прогріваються прибережні мілини, з ділянками водної рослинності. У річках - це ділянки зі слабкою течією і піщано-кам`янистим дном. Там риба скупчується просто у величезній кількості. Часом створюється відчуття, що весь водойму буквально наповнений однією верховодки де просто вже не залишається місця.