СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області

Нерест щуки починається набагато раніше, ніж у інших риб. Вона поступово переміщається на мілководні ділянки, заходить в балки та затоки, коли ще на водоймах тримається останній лід. Вибирає, як правило, ділянки з твердим дном, де є слабка течія або воно зовсім відсутня. Глибина нерестовища зазвичай становить від 10-15 см до 1 метра. Сам процес починається, коли температура води піднімається до 4-5 градусів, а самий розпал доводиться на той момент, коли температура води досягає позначки в 10 і більше градусів.

На відміну від інших риб, щука не збирається у великі зграї, зазвичай вона тримається невеликими групами по кілька особин. Складається група, як правило, з однієї самки і декількох самців.

До місця свого нересту хижачка йде не поспішаючи, по шляху продовжуючи полювати. У пошуках місця вона частенько запливає на значні відстані від своїх звичних ділянок, і продовжує рухатися поки не знайде відповідного.

В першу чергу ікромет починається у дрібних особин, слідом у середньої, а потім і у великої щуки. Причому цей процес може настільки розтягуватися, що часом коли велика щука тільки починає, у дрібній в цей час вже йде післянерестовий жор.

У вітряну погоду нерест відбувається лише в місцях добре захищених від хвиль. Після закінчення самки йдуть на більш глибокі місця, а самці спрямовуються до інших груп щуки. Саме з цієї причини самців завжди виявляється більше.

Щучі ікринки жовто-зеленого кольору відкладаються на траву або в разі її відсутності прямо на дно водойми. Ікри кожна особина відкладає просто величезну кількість, зазвичай вона складає за вагою одну п`яту частину від ваги самої самки. Однак, незважаючи на велику кількість і малопомітність ікринок, велику їх частину все ж поїдають птахи і інші хижі риби.

Вціліла частина розвивається досить швидко, і часом вже через тиждень відбувається вихід малька. Перший час мальки ховаються в заростях водної рослинності, потім через деякий час починають харчуватися різними водними мікроорганізмами, на кшталт личинок комах і дрібних рачків. Приблизно через місяць щурята починають полювати за дрібницею інших риб.Ріст і розвиток щуки йде досить швидко, особливо в теплих регіонах, де вона вже до 3-х місяців досягає ваги в 400 і більше грам.