СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області

Нерест лина в залежності від розташування водойми зазвичай починається в середині або в кінці травня. У цей час лин зовсім перестає ловитися і за кілька днів до початку ігор він йде на глибокі місця, ховаючись в багні.Ікромет носить груповий характер, до складу групи, як правило, входять кілька самців і одна самка. У тих водоймах, де лина мало, його нерест проходить практично непомітно на відміну від інших видів риб.Сам процес досить тривалий, в першу чергу він починається у більш дрібних особин, потім настає черга більших риб. Проходить він зазвичай в ранкові години, при тихій, теплій погоді. Кількість ікринок досить значна, у дорослої особини воно може доходити до декількох сот тисяч. Вони дуже дрібні в діаметрі і мають зеленуватий колір. При сприятливих умовах - стабільній погоді, коли температура тримається близько 22-25 градусів, ікринки розвиваються дуже швидко і менш ніж через тиждень вже з`являється молодь лина.

Линки спочатку харчуються виключно зоопланктоном, тримаються зграйками ближче до дна, в самій гущі водної рослинності, завдяки чому вони рідко піддаються нападу хижаків.

Однак незважаючи на всі ці фактори лин не отримав широкого поширення і пояснити це можна тим, що значна частина ікринок стає здобиччю інших риб, птахів і водяних комах. Крім того, великий вплив на чисельність лина надає минь, який також тримається в придонному шарі, а ночами частенько виходить в найближчі затоки, де багато молодих линьков.Молодь лина росте досить швидко і вже через 2-3 роки досягає ваги в 400 і більше грам, а при сприятливих умовах виростають і до кілограма.