СУМИРИБООХОРОНА
Управління охорони, використання і відтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства в Сумській області

Нерест коропа починається з того часу, коли вода хоч трохи прогріється, але як правило це буває не раніше середини травня. Перша його активність відзначається в кінці квітня коли він піднімається зі своїх зимувальних ям і прямує до берега, часто з`являючись біля поверхні води. Після активного весняного клювання, який триває не настільки тривалий час, приходить черга ікри. Основною його умовою є те, що температура води повинна бути не менше 15-17 градусів, причому на кожній водоймі це можуть бути свої цифри. Так деколи короп може починати при температурі в 15 градусів, а інколи тоді, коли вода прогріється вище 20.За народними прикметами зазвичай нерест коропа збігається з початком цвітіння пшениці, а воно в свою чергу починається після того, як протягом кількох тижнів протримається тепла, стійка погода.Сам процес йде досить довго - в першу чергу він починається у найдрібніших коропів, потім слідують середні особини і вже тільки потім настає черга великого коропа. А якщо врахувати, що і на кожній водоймі він проходить в свої терміни, то в загальному може тривати до одного місяця.Основні місця, де відкладає ікру ця риба - це, як правило, ділянки в протилежній стороні від дамби, де багато придатних мілководних ділянок. Причому характер нересту річкового і ставкового коропа досить різний. Наприклад, ставковий короп, зважаючи на обмеженість ділянки, вибирає для нересту в основному одні й ті ж місця. А ось, що стосується річкового коропа, то спочатку вперед відправляються кілька особин, які ретельно вивчають місце, а вже потім туди спрямовується і вся зграя. Є також одна особливість: справа в тому, що чим вище рівень води у водоймі, тим більша ймовірність того, що короп відправиться вище по водоймі, а при низькому рівні, навпаки - частенько прямо в місцях його постійного проживання.

У коропа нерест триває в кілька прийомів, тобто він не відразу викидає всю ікру, а робить це періодично протягом декількох днів. І якщо раптом в цей час змінюється погода і температура води різко падає, то короп може все припинити доти, поки не встановиться нормальна погода, а потім почати знову.

Ікра коропа зазвичай прикріплюється до коріння підводних рослин, вона дуже схожа з ікрою ляща. Потім ікринки починають розвиватися, відбувається це в середньому протягом 10 днів. Після того, як з`являються мальки, перший час вони нерухомі, а потім починають активно харчуватися, причому в їжу йде все, що вони знаходять на дні водойми.

Після завершення, короп якийсь час відпочиває, перебуваючи на дні, після чого починає активно харчуватися, відновлюючи запас сил.